Snegolovi so nadvse pomemben element vsake hiše oziroma stavbe, ki stoji na geografskem območju, kjer pozimi zapade veliko snega. Nihče si namreč ne želi, da mu sneg pade s strehe na glavo, mu zasuje avtomobil ali povzroči kakšno drugo škodo. Gre za posebno vrsto ograje, ki se jo namesti na streho, kjer preprečuje snegu, da zdrsne. Dobro jo je imeti tudi zato, ker omogoča lažje vzdrževanje strehe. Vrsta snegolovov se razlikuje od strehe do strehe. Na njeno izbiro vpliva več dejavnikov, zato izbor zaupajte izkušenemu strokovnjaku.
Zelo pomemben podatek pri nameščanju snegolovov sta količina in gostota zapadlega snega, ki se zelo razlikujeta od zemljepisne lege vaše hiše oziroma objekta. Dobro je vedeti tudi, da se gostota snega poveča, ko ta zmrzne ali je nekoliko bolj moker. Sneg se najdlje zadržuje na severni strani strehe, pa tudi na privetrni, na katero veter nanaša večjo količino snega. Za ti dve strani strehe je zato značilna večja in bolj neenakomerna obtežitev. Pri nameščanju snegolovov moramo upoštevati tudi njihovo vrsto, način, kako se jih pritrdi, strešni naklon in vrsto kritine. Zaradi vseh teh dejavnikov ne preseneča dejstvo, da imajo snegolovi lahko zelo različne razporeditve.
Za strehe z manj strmimi nakloni, na katerih ima polzeči sneg manjšo silo, se priporoča uporaba linijskih snegolovov. Uporabimo jih lahko tudi na mestih na strehi, ki niso tako obtežena s snegom. Obstajajo tudi točkovni snegolovi, katerih uporaba se priporoča na strehah z večjimi nakloni. Za najboljši rezultat lahko kombiniramo obe vrsti. Naj omenimo še, da se snegolovi ločijo tudi po obliki in materialu, iz katerega so narejeni. Poznamo tako kovinske kot plastične. Če vas skrbi rjavenje, ki mu je podvržena kovina, se lahko odločite za take iz pločevine, ki ne rjavi. Res pa je, da so najbolj vzdržljivi prav kovinski snegolovi.